Boodschap op MA. 8 februari

dag 56 –harde ‘lockdown’ tot 02/03   <klik hier>

Bisschop Harrie Smeets heeft afgelopen weekend bij alle priesters van het bisdom een boek thuis laten bezorgen.

Het is speciaal gemaakt. En bevat een Nederlandse vertaling van die Pastorale regel die paus Gregorius de Grote ooit gemaakt heeft.

De afgelopen maanden, is in het Grootseminarie Rolduc aan deze vertaling gewerkt. Ook omdat de Patroonsdag op 8 december, en de vaste Retraite in de 1e week van de Veertigdagentijd in de huidige omstandigheden niet door kunnen gaan.

Paus Gregorius (aan wie we ook het “Gregoriaans” danken) volgde Pelagius op, in de tijd van de Pest. Hij bemoedigde toen zijn priesters met deze brief, over: hoe goed te zoeken naar mogelijkheden om dienstbaar te blijven in tijden van een epidemie.

Volgens de overlevering van de kerk, verscheen erna ook de aartsengel Michaël, boven de tombe van keizer Hadrianus. En wordt vanaf toen de “Engelen-burcht” genoemd. Deze is nog steeds, wereldberoemd. (KLIK HIER)

Kapelaan Roger Maenen.

loader