Boodschap op ZA. 30 januari

dag 47 –harde ‘lockdown’ tot 09/02   <klik hier>

De tekstboekjes die in het weekend in de kerk van Meijel worden gebruikt, maakt de Abdij van Berne. Zij behoren tot een gemeenschap die nu in 2021, maar liefst negenhonderd jaar bestaat.

Dit weekend, daarom een kort Drieluik. Deel 1: De naam verwijst, naar het Gelderse dorpje aan de Maas waar een ridder, Fulco van Berne een klooster stichtte. In 1857 verhuisden de monniken naar het Brabantse Heeswijk-Dinther. Waar nu nog een twintigtal woont. Met hun motto: “Berna, ut Lucerna”, dat Berne het Licht verspreide. Hun traditie gaat terug tot 1121, toen Norbertus van Gennep in Prémontré (FR) een orde vormde. Vandaar hun naam: Norbertijnen, of: Premonstratenzen. Ook wel: ‘Witheren’ vanwege de kleur van het habijt.

Kapelaan Roger Maenen.

loader