Dagelijkse INFO DI. 25 augustus

op aug 25, 20 in Algemene berichten met Reacties uitgeschakeld voor Dagelijkse INFO DI. 25 augustus

Vandaag, de dag van een heilige Franse Koning Lodewijk (Louis) -IX. De daden van een koning, liggen altijd ‘onder een vergrootglas’. Ook de vrije tijd, zelfs op vakantie. Bij de kroning gelden de woorden: ‘Zo Waarlijk helpe mij, God almachtig’. Vroeger stond op een munt naast de afbeelding van de koning, op de rand: ‘God-zij-met-ons’. Lodewijk was als koning uitmuntend, in: ‘God liefhebben en de naasten’. Dat is wel al eventjes terug: 8OO jaar geleden. Nu heeft Frankrijk een Président, op dit moment Emmanuel(!) Macron.

[ kleine toevoeging, door kapelaan: “Toen ik, voor het bezoeken van het seminarie, nog studeerde aan de Universiteit van Leiden, bezocht ik jarenlang daar op weekdagen de Lodewijk-kerk. Twee straten gelegen van het Studentenhuis, waar Willem-Alexander woonde. Hij moet die kerk, genoemd naar koning Lodewijk, dagelijks gezien hebben”. En voor de katholiek-gedoopte Máxima is Maria als Koningin van Hemel&Aarde, ook vertrouwd ]

Pin It

Related Posts

Comments are closed.

« »

Scroll to top