Dagelijkse INFO DI. 7 juli

op jul 7, 20 in Algemene berichten met Reacties uitgeschakeld voor Dagelijkse INFO DI. 7 juli

‘N ZOMERSE EXCURSIE(1).

Vandaag, 07/07, is de dag van Maria, Zoete Moeder van Den Bosch.

Een oud eikehouten, onbeschilderd Mariabeeld van 1meter15cm. Uit de jaren 1270-80. Het lag in 1380 al jaren “lelijk oud, en aangedaan” in de bouwloods van de Bossche St.Jan. De jongere werklui wilde er al brandhout van maken. De ‘loodsmeester’ verhinderde het. En broeder Wouter, mocht het mee naar huis nemen. Maar het beeld werd volgens de legende daarbij zo zwaar, dat men het maar weer wegborg. Achter, het altaar van de Lieve Vrouwe-broederschap. En Maria verscheen: “Ik ben niet lelijk. Ik ben zeer schoon -in de hoogste troon”. Het Mirakelboek van 1383-1603, telt 501 aantekeningen. Zelfs vanuit Danzig, maakte mensen bedevaarten naar de Zoete Moeder van Den Bosch. Ze glimlacht, en draagt een appel: een stukje aards paradijs. Toen Den Bosch door Frederik Hendrik werd veroverd, en de Sint Jan van sept. 1853 tot 1853 in de handen van de protestanten kwam, was het beeld in Brussel.

( reizen in deze maanden is misschien nog niet voor iedereen makkelijk. Daarom komen enkele virtuele Dagtrips in juli en augustus vanuit Meijel op de weblog )

Pin It

Related Posts

Comments are closed.

« »

Scroll to top