Extra Urbi et Orbi-zegen.

op mrt 27, 20 in Algemene berichten met Reacties uitgeschakeld voor Extra Urbi et Orbi-zegen.

Paus Franciscus gaat deze vrijdag 27 maart om 18.00 uur voor, in een korte maar belangrijke gebedsdienst en zal aan het einde de zegening Urbi et Orbi verrichten, die rechtsreeks op TV wordt uitgezonden op NPO2 (17.55 uur).

Het ‘Urbi et Orbi’ (“voor de stad en de wereld”) is een Paus-zegen, die doorgaans alleen gegeven wordt op Kerstmis, op het Paasfeest en bij de presentatie van een nieuwe paus. Dat paus Franciscus dit heeft besloten, geeft aan dat hij de huidige crisis als een buitengewoon ernstige toestand beschouwt.

Er wordt een volle aflaat aan gekoppeld. Wat voor velen een hele innerlijke geestelijke steun wil betekenen, in het licht van ziekte en dood.
Bij de zegening zal de Paus bovendien de Monstrans tonen, met de H. Hostie. Zo wordt het aanvoelen versterkt dat het Jezus zelf is, die zijn volk wil zegenen en beschermen.

Voor meer lezen: <KLIK HIER>

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.

« »

Scroll to top