Foto’s uit de oude doos

op dec 8, 20 in Algemene berichten met Reacties uitgeschakeld voor Foto’s uit de oude doos

Iedere week plaatsen we een mooie foto op de weblog, welke betrekking heeft op het Méélse verleden. Achter elke historische foto schuilt een verhaal of roept deze vaak nostalische herinneringen op.

Veel mensen kennen tegenwoordig vlees alleen van de slager of supermarkt. Dat was vroeger wel anders. Tot in de jaren vijftig van de vorige eeuw hielden praktisch alle boeren en ook veel “burgers” op het platteland een of meer varkens voor eigen gebruik. Het varken werd in de herfst geslacht, meestal in de open lucht. Voor iedereen, ook voor de jeugd, was dat een normaal, vaak feestelijk gebeuren.

Voor een zeer interressant artikel hierover van de hand van Wil Filott uit Weert <KLIK HIER>

foto: PeelenMaasNet.nl (Het digitaal erfgoed van Peel en Maas)

Pin It

Related Posts

Comments are closed.

« »

Scroll to top