Om even bij stil te staan

op mei 20, 19 in Om even bij stil te staan met Reacties uitgeschakeld voor Om even bij stil te staan

Kapelaan Roger Maenen

Wekelijkse gedachten door kapelaan Roger Maenen

Lieve Vrouwe
We noemen Maria: Onze Lieve Vrouw (van Lourdes; van Banneux; van Fatima; van Medjugorje. Van Kevelaer; van Den Bosch; van Ommel). Lieve namen voor God, worden zeldzaam. ‘Onze lieve Heer’ hoor je nauwelijks. En wie begint zijn avondgebed nog, met: ‘Lieve Heer’? Misschien nog: ‘Lieve Heertje, geef mooi weertje’! Lievelingsnamen voor God verdwijnen uit onze geloofsschat. En wie komt er in beweging, voor een God die misschien veel kan, veel weet, maar met wie ik niet kan omgaan als met iemand die mij heel lief is? Wie zal er warm lopen voor een God, die ons koud laat? Onze Lieve Vrouw, Zoete Lieve Vrouw. Emotionele namen in de geloofstaal van onze moderne tijd. Namen die niet zijn uitgevonden door grote theologen en zeker niet door een reclamebureau, maar lievelingsnamen eens bedacht door kleine mensen en gegeven in een tijd toen de mensen hun gelovig hart nog op de tong hadden. Wonderlijk mooie namen kom je tegen, vol gevoel en bijna niet uit te leggen. Namen die je als troetelnaam alleen maar kunt noemen. Misschien zijn die lieve namen voor de Lieve Vrouwe wél een van die stille geheimen, bij de altijddurende stroom van mensen naar Maria. Als Maria de spiegel is waarin wij heel veel van God en Gods liefde voor ons mogen zien, dan moeten die namen toch ook een afstraling zijn van een God die eindeloos is voor ons mensen.
(gedachte, gevonden bij broeder Jan van der Weijden).

 

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.

« »

Scroll to top