Solidaire Noodhulp na Aardbeving Turkije en Syrië

Parochies in heel Nederland , worden door de landelijke Vastenactie en in Limburg ook door het Missiebureau van het bisdom Roermond nog voor het officiële begin van de Vastentijd, al opgeroepen tot 2 acties rond het aankomende Weekend:

  • Om vrijdag 13.00 uur -als in de moskeeën het vrijdagmiddaggebed begint-  de Kerkklokken als moment van Solidariteit  te luiden ;
  • Tevens worden parochies verzocht, het komende weekend een collecte te houden voor Noodhulp.

Concreet, aan een medeparochie in Antakya (voorheen, Antiochië). In deze plaats wordt in de Bijbel voor het eerst gesproken, van: Christenen. Hun kathedraal, de orthodoxe kerk, de protestantse kerk en 2 moskeeën in het oudste centrum zijn volledig verwoest. De naastgelegen katholieke parochiekerk, is grotendeels onbeschadigd. Deze parochie heeft haar deuren geopend, voor allemaal…

De parochie Meijel, neemt aan beide acties de komende dagen deel. Om zelf de brief te lezen  < klik hier >

Kapelaan Roger Maenen.

 

loader