‘Vanuit de zijbeuk’

op jan 9, 16 in Vanuit de zijbeuk met 1 Reactie

‘Vanuit de zijbeuk’ is de vaste column op onze weblog die afwisselend door enkele mensen uit onze parochie wordt ingevuld. Ze geven zo hun eigen kijk op gebeurtenissen in ons eigen dorp of ‘de grote wereld’. De ene keer puntig en uitdagend, dan weer met een grote knipoog.

Droom

Achter ons ligt een generatie ouders, die er alles voor over hadden opdat hun kind in een betere wereld zou leven dan zij. Ze hadden de oorlog meegemaakt. Hun kind zou opgroeien in een veilig Europa, en goed opgeleid, en met een fatsoenlijke baan. Materieel hebben wij het vele malen beter gekregen dan zij. Europa ging samenwerken. De oorlog hier leek verdwenen. Welvaart ontstond. De kinderen hebben eigen huizen, en tuinen. Ze gaan op vakantie en naar pretparken, en nog eens, en nog eens. Ze kopen een auto, en nog een. Nu, lijkt de voortuitgang te stokken. En Europa wordt stokoud, voor wat betreft de leeftijdsopbouw. We hebben een nieuwe droom nodig voor de kinderen. Ze hoeven het materieel niet beter te krijgen. Ze zullen moeten leren, om weer zorgvuldig en aandachtig te genieten, van wat er eenvoudigweg is. Van de zon, die opkomt. Van de eerste asperges (hoewel die dit jaar al heel vroeg zijn). We mogen de feesten en de verhalen daarvan doorvertellen en beleven. De vrijheid koesteren, en behoeden. We mogen samen ontbijten, of rond een tafel, middag- of avondeten: ‘als God, in Frankrijk’. Alhoewel, deze uitdrukking het afgelopen jaar een totaal andere betekenis heeft gekregen: als God,  in Frankrijk…
De kosmos, is niet slechts een object op de rekentafel, maar ook een gigantisch koepel van hemel-licht boven ons hoofd. Die ons nog steeds doet verwonderen, en zoeken: tot de Maan, en de planeet Mars aan toe; en verder…
Moge onze families en gezinnen elkaar ook een droom meegeven, een geloof, zodat zij met zin in het leven opstaan elke ochtend; en in de avond veilig kunnen slapengaan…
Roger

Pin It

Related Posts

One Response to ‘Vanuit de zijbeuk’

  1. ella schreef:

    Een werkelijke droom .

« »

Scroll to top