Foto van de week “Kijk op Meijel”

Iedere week plaatsen we een foto op de weblog welke betrekking heeft op de seizoenen of een gebeurtenis in Meijel. Een mooie foto zegt vaak meer dan een artikel.

De kapel van de H. Familie aan de Kremmer <klik hier> deed jaren dienst als ‘rustaltaar’ tijdens de jaarlijkse sacramentsprocessie, meestal de zondag na Sacramentsdag (is vandaag DO. 11 juni 2020).

Via de Mariakapel in de Dorpsstraat trok de lange processie van verenigingen, bruidjes, bestuurders en geestelijken met het Allerheiligste naar de Familiekapel bij Nöllekes Pietje en dan naar de kapel bij den Boer op de Hof (van St. Antonius van Padua) en vervolgens naar nu verdwenen H. Corneliskapel bij de gebrs. Litjens (Nijssen) in de Molenstraat. De buurt, aan wie ‘n kapel behoorde, beschouwde het als een grote eer alles prachtig te ‘sieren’. (bronnen: Medelo Meijel en Kerkgebouwen in Limburg)

loader