Foto’s uit de oude doos

Wk 38-2023: Iedere week plaatsen we een mooie foto op de weblog, welke betrekking heeft op het Méélse verleden. Achter elke historische foto schuilt een verhaal of roept deze vaak nostalische herinneringen op.

79 jaar geleden, op 25 september 1944 werd om 08.43 uur de oude Meijelse “Kathedraal van de Peel” opgeblazen door de Duitsers.

Om de herinnering levend te houden aan de zwaarbevochten bevrijding van het Peelland in het najaar van 1944, wordt vandaag 19 september weer het vrijheidsvuur voor 11 Peelgemeenten in de gemeente Laarbeek ontstoken. Dit vrijheidsvuur zal ook door Meijelse lopers worden opgehaald en rond 21.30 uur bij onze parochiekerk arriveren (waarna het door kapelaan Roger Maenen zal worden bewaard). Op zaterdag 23 september zullen tenslotte de jeugdige deelnemers van “The Battle of Meijel” dit vrijheidsvuur om 20.30 uur naar het Oorlogs- en Vredesmonument brengen. Iedereen is welkom om dit alles mee te beleven; alles hierover lezen  <KLIK HIER>

0

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

loader