Foto’s uit de oude doos

Wk 12-2024: Iedere week plaatsen we een mooie foto op de weblog, welke betrekking heeft op het Méélse verleden. Achter elke historische foto schuilt een verhaal of roept deze vaak nostalische herinneringen op.  

Omdat vandaag 19 maart het hoogfeest van Sint-Jozef wordt gevierd, in deze rubriek aandacht voor het grootste en belangrijkste pand in de sociaal-culturele ontwikkeling van Meijel in de twintigste eeuw nl. het St. Joseph-gesticht, het klooster. Om te lezen <KLIK HIER>.

(Daar werd de basis gelegd voor moderne zorg aan ouderen, voor onderwijs aan meisjes, voor ziekenzorg, voor aandacht aan jonge kinderen en voor andere ontwikkelingsmogelijkheden. Pastoors en zusters bouwden het op met hulp van burgemeesters en bovenmeesters. Het gebouw kreeg als gemeenschapshuis vanaf 1970 een belangrijke plaats in Meijel toen de gezondheidszorg, de ouderenzorg en het onderwijs zelfstandig waren ondergebracht in eigentijdse voorzieningen)

loader