Nao de Hòmmis

Tot ver in de jaren ’60 was de Hoogmis op zondagmorgen vaak tot de laatste plaats bezet. Ná de Hoogmis was het in de omliggende cafés niet veel anders. Onder het genot van een glas bier of een borrel werden verhalen verteld, ervaringen uitgewisseld en het dorpsnieuws aan elkaar doorverteld. In ‘Nao de Hòmmis’ gaan we wekelijks opnieuw dat dorpsnieuws aan elkaar doorvertellen. Humoristisch, ernstig, zelf gezien of van horen zeggen.

Nao de Hòmmis van zondag 11 augustus

Lekker fietsen door het Hollandse polderlandschap. Dat is, waar ‘onze man’ van Nao de Hòmmis deze week mee bezig is. Zo nu en dan de fiets even ‘stallen’, een plaid uitleggen, ’n strootje tussen de lippen en kijken naar die typische Hollandse wolken.
Dat is me wat anders als elke zondagmorgen ‘de praot’ van de mensen in ’t café volgen. Hoewel… op die Hollandse wolken raak je ook een keer uitgekeken. En die ‘café-praot’ begint hij na enkele dagen al te missen.
Maar niet getreurd, bij leven en welzijn is hij volgende week zondag weer op zijn post!
De redactie

loader