Nao de Hòmmis

Tot ver in de jaren ’60 was de Hoogmis op zondagmorgen vaak tot de laatste plaats bezet. Ná de Hoogmis was het in de omliggende cafés niet veel anders. Onder het genot van een glas bier of een borrel werden verhalen verteld, ervaringen uitgewisseld en het dorpsnieuws aan elkaar doorverteld. In ‘Nao de Hòmmis’ gaan we wekelijks opnieuw dat dorpsnieuws aan elkaar doorvertellen. Humoristisch, ernstig, zelf gezien of van horen zeggen.

Nao de Hòmmis van zondag 16 augustus

 

 

 

 

 

De Mini Cooper van het L1-programma Óngerwaeg, is weer eens afgebogen naar ons eigenste Méél. Deze keer, niet ergens naar het buitengebied. Maar in het middelste midden van de bebouwde kom. Waar vandaan vorig jaar juli, de L1 Live uitzending kwam, na het winnen van het OLS door de Gr:uun …

L1-presentator, Bas van der Zwaan:
…Grote letters, geschilderd: Gossemijne… Op een paar meter, van een hoog kerkgebouw. Dan, heb je lef. Aan de overkant, zouden we Oppe koffie kunnen gaan. Of zitten op de kar, bij een verkoelende fontein… Maar… we lopen eens met de camera, de weg over… Want voor het Goejje gesprek, zo is op de muren en overal te lezen, moet je daar zijn… We zijn vandaag in Meijel, Méél zigge ze hiej, Dörp in de Piëel … Welkom, bie ‘Óngerwaeg’ – deze aflevering, met de titel: “de Mèn” …

…Goejjemorgen, de beide heren, wat staan jullie –kerktorenklokslag 12.00 uur- hier bij het Corona aanmeld-taöfelke ? En, bij de tropische palmboom?
Jan: Is die MINI van jullie groepke? Die kan je hier maar beter op een andere plek op het plein parkeren…
Presentator: Eh… wij zijn onderweg… óngerwaeg…
Henk: Waar kan je die L1 stickers bestellen? Is wel mooi voor oppe auto. Zo 1 heb ik ook gekregen, toen die Tour de France-tent van L1 hier bij ons was. Maar, deze zijn mooier, groter…
Presentator: Wij zijn echt van L1…
Jan: Dan wil ik Òllie Bas effe spreken…
Presentator: Eh… Ik ben, Bas…
Jan: Okee, Bas… Ik schrief Òllie 3 name op di papiere lijstje op di töffelke op, en òllie grüpke ‘Mèn’ komme bei Henk en mij zitte… En dan, kunne we wa buurte…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Henk: Lusten jullie, Bier van Hier?
Bas, de presentator: Zo’n aanbod, op zondag, onder werktijd, slaan wij niet Neer, nee…

===============================================

Presentator: Zeg vertel me eens, geen OLS in 2020… Hoe is dat?
Henk: Dè ràkt ow…
Bas: Ik vertaal het even, voor de kijkers in Limburg… Dat doet pijn, au…
Henk: Dat, zeg ik… Dat raakt je…
Bas: Was mooi geweest, voor de ‘Exposure’ van dit dorp…
Jan: De wat??
Bas: De uitstraling…
Henk: Je weet wel, Jan, dat Meijel ‘shinet’ in heel Belgisch en Nederlands Limburg…
Jan: Wat een Innova-tieve marketingwoorden. Zeg toch gewoon: Zonne-schijn. En die, hebben we wat mij betreft wel even genoeg gehad de afgelopen week… Thijs Zeelen bij jullie, maar eigenlijk van bij ons, hier in Kessel – aan de Maas bij de Peel -kwam getallen en woorden tekort…
Henk: Ik dacht eigenlijk, dat jullie van L1 er waren, om weer een Tour de France uitzending binnenkort vanaf het plein te maken. Dat was toen heel leuk om mee te maken. En kijk, de tent hoeven jullie dan niet meer mee te nemen en op te bouwen. Die hebben we al staan; we zitten er nu onder.
Jan: Ja, en dan hoeft Peter Daniëls in de live uitzending, niet helemaal de weg over te steken met een vol dienblad om onder het oog van de kijkers ‘toevallig’ uit te gaan delen. Hoeft hij minder ver, te lopen…
Henk: En de Jumbo hier in Meijel gaat er al vanuit, dat hun wielerploeg het goed gaat doen; want ze zijn al gaan verbouwen deze week…
Jan: En bij bakkerij Dikke Mik, was het al de Franse Week…
Presentator Bas: Voor de Tour de Limbourg komen wij niet. Maar Méél is toch naast het OLS de afgelopen jaren vaker ‘in beeld geweest’ op L1: het Oogstdankfeest vorig jaar september… En verder de plannen voor de drukstbezochte Lourdesgrot van Limburg…
Jan: Ja, daar was gisteravond zelfs een H. Mis buiten bij het Mariabeeld…
Bas: … de beide klimtorens… het Belfort, en hier tegenover, de hoge kerktoren…
Henk: Weet L1 trouwens, dat Meijel op een wel héél bijzonder manier verbonden is met: Vincent van Gogh ?
Presentator: Meijel ligt dichtbij Brabant… Maar dat, wist ik inderdaad nog niet… Daarover heeft Henk Willems z.g. op L1 ook, bij zijn interessante verhalen en sagen, nooit iets over verteld…

===============================================

Jan: Henk, dit is voor mij ook nieuw nieuws… Ik weet wel, dat in de kerk van het Oogstdankfeest in 2016 een zelfgemaakte, levensgrote Afbeelding hangt van de Zaaier… En ik zag, dat er gister bij de Mariaviering 500 verse Zonnebloemen waren, geschonken door de familie Dings op Stokerhorst, bij Nederweert-eind…
Henk: Dan neem ik, Henk, het even over van Henk Willems z.g. …
En ik zou zeggen, kom volgende zondag maar terug, voor de precieze uitleg van de band van Vincent van Gogh, met ons eigenste Meijel…
Bas: Okéé , Mèn, ik zal kijken of ik mijn mannen – en mijn Bas – de hoofdredacteur van L1, Leo Hauben, de buurjongen van jullie keplaon, Roger, in Hoensbroek, zover krijg voor een vervolg aflevering… Iets wat nog nooit is vertoond…
Tot volgende, zondag, voor onze kijkers — en lezers….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

loader