Nao de Hòmmis

Nao de Hòmmis van zondag 4 april

Tot ver in de jaren ’60 was de Hoogmis op zondagmorgen vaak tot de laatste plaats bezet. Ná de Hoogmis was het in de omliggende cafés niet veel anders. Onder het genot van een glas bier of een borrel werden verhalen verteld, ervaringen uitgewisseld en het dorpsnieuws aan elkaar doorverteld. In ‘Nao de Hòmmis’ gaan we wekelijks opnieuw dat dorpsnieuws aan elkaar doorvertellen. Humoristisch, ernstig, zelf gezien of van horen zeggen.

 

 

 

 

 

 

 

 

Henk rijdt deze zondagmiddag -een hóge Hoogfeestdag-
als ‘navigateur’, een korte toertocht mee
met de Franse hobby-auto van Jan.
De eerste eigenaar, heeft er nog mee door Lourdes gereden.
Heuvel op, heuveltje af.
Eigenlijk, moeten ze oppe tijd terug zijn bij Toos. Dus, dat is “op eieren lopen”.
“Marcher sur les Oeufs” –
dát, hoef je deze voiture niet uit te leggen;
dit vehicle weet, hóe heikel dat kan uitpakken
voor onze Mèn…
Voordat zoiets weer, goed gemaakt zou zijn…
dan vallen “Pasen en Pinksteren” op 1 dag…

 

 

loader