Nao de Hòmmis

Nao de Hòmmis van zondag 5 september

Tot ver in de jaren ’60 was de Hoogmis op zondagmorgen vaak tot de laatste plaats bezet. Ná de Hoogmis was het in de omliggende cafés niet veel anders. Onder het genot van een glas bier of een borrel werden verhalen verteld, ervaringen uitgewisseld en het dorpsnieuws aan elkaar doorverteld. In ‘Nao de Hòmmis’ gaan we wekelijks opnieuw dat dorpsnieuws aan elkaar doorvertellen. Humoristisch, ernstig, zelf gezien of van horen zeggen.

Terwijl jong en oud, zich amuseren op de Kermis rondom de Kerk,
zijn Jan en Henk in de rood-witte tent naast de ‘Pannesjop’.
Op de tijd, direct ‘nao’ de Hòmmis – kerkklokslag 12.00 uur – zijn ze direct langs het kassahuisje binnengegaan.
Tot 0.00 uur vannacht. 12 volle klokuren, een halve levensdag.
De maximaal mogelijk tijd. Om de schade van vorig jaar, bij te halen.
Zelfs, Max moet ervoor wijken.
Volgende week, een verslagje wat ze zoal gehoord hebben…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

loader