Om even bij stil te staan

op feb 20, 17 in Om even bij stil te staan met Reacties uitgeschakeld voor Om even bij stil te staan

Kapelaan Roger Maenen

Wekelijkse gedachten door kapelaan Roger Maenen 

‘de Kievel, is rOnd’.

Over die woorden, wil ik graag bij het Jubileumjaar van de Kieveloeët (6x11jaar) iets zeggen; het staat, naar mijn indruk, voor 2 dingen vanuit
de geschiedenis:

• De rOnde Kievel,    kent als het ware geen einde, geen onderbreking.

En ik denk dat daarin de opdracht voor de Kieveloeët en de Kerk besloten ligt,  om steeds weer die traditie van de Méélse Carnaval door te geven, aan de volgende generatie. Alleen al daarom, is het ook zo fijn dat de jongens en durskes van de Keisjeut en Vengneuze er bij zijn. Zij staan als het ware al te trappelen, om het ‘stOkje’ over enkele jaren over te nemen.

• De Kievel is rOnd,    zeggen we bij, bij het begin van de Carnaval.

In de VastelaOvesmis en bij de Sleutel-Overdracht. En als die rOnde Kievel dan, vanuit onze gezamenlijke voorbereiding, figuurlijk eenmaal in beweging gebracht is, dan moeten we natuurlijk samen zorgen: dat we letterlijk echt in beweging blijven, zodat alle activiteiten op ‘rOlletjes’ lopen.

 keplaOn
  rOger

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.

« »

Scroll to top