Dorpsgenoten ‘in den vreemde’!

Cor Vissers

Geboortejaar: 1965
Ik woon nu in: Clarksburg, (Ontario) Canada
Dit is 6092 km vanaf Méél
Ik ben getrouwd met/partner van: Jolanda Dorssers
Ik heb één kind: zoon Corné

Vur de Méélse mensen:  ik ben er enne van Jo van Geurde Friedje (Vissers) en Mia van Engels Naard


Wij bereiden ons in Méél voor op het komende: Sinterklaasfeest.
Heb je hieraan nog, een eigen herinnering uit je Méélse tijd ?
In mijn jeugd kwam Sinterklaas altijd te paard aan, onder begleiding van Tom van Heusde Willem. Sinterklaas en zijn Pieten werden ontvangen door de burgemeester voor het Gemeentehuis, waarna Sinterklaas de kinderen in de kerk ontving en voorzag van een zakje snoep. En een grote verrassing was het voor Corné dat Sinterklaas en Zwarte Piet bij ons op de Kampsteeg op bezoek kwamen, het laatste jaar dat we in Nederland woonden, dat was een onvergetelijke belevenis voor jong en oud.


Doen jullie nu thuis ook nog iets aan Sinterklaas? Wat kun je onze lezers hierover vertellen?
We doen nauwelijks nog iets aan Sinterklaas, misschien een chocolade letter! Hier in Canada komt de Kerstman langs met kado’s i.p.v. Sinterklaas. Kerstmis wordt hier groots gevierd, de winkels en sommige mensen beginnen al met versieren de dag na Haloween, 1 november. Wanneer in Nederland Sinterklaas aan komt, komt hier de Kerstman aan. Dit wordt in elke plaats gevierd met een Christmas-parade, waarbij de brandweer, politie en plaatselijke bedrijven of verenigingen hun best doen om zich te presenteren. En de laatste wagen in de stoet is natuurlijk de Kerstman, op z’n arreslee getrokken door z’n rendieren. Na afloop van de parade kunnen de kinderen hun wensenlijstje afgeven in de plaatselijke “Binger”.

 

Hoe is ’t verder nog?

Wat was de reden dat je uit Meijel bent weggegaan?
De toekomstmogelijkheden voor onszelf en zeker ook voor onze zoon, met name in de agrarische sector, waren destijds (2004 toen we de beslissing namen om naar Canada te verhuizen) al niet zo rooskleurig. We hebben hier de mogelijkheid om een bedrijf op te bouwen wat we in Nederland zeker niet hadden kunnen realiseren. We zijn ervan overtuigd dat dit voor ons de beste beslissing is geweest.

Wat maakt het zo fijn waar je nu woont ?
Volop ruimte, veel groen en ontzettend mooie natuur. Iedereen wordt in z’n waarde gelaten in z’n doen en laten.

Wat heeft het je vooral gebracht?
Een gevoel van vrijheid, zowel privé als zakelijk. En kunnen realiseren wat altijd onze droom is geweest.

Wat mis je het meeste van Méél?
Gezelligheid met uitgaan, en voor mij (Cor) de toertochten op zondagmorgen met de Velo en het nakaarten met een kop koffie en vlaai, en de kaart-avonden met m’n vrienden.

Wat zijn jouw favoriete hobby’s of bezigheden?
Ik mag mijzelf gelukkig prijzen dat m’n werk nog steeds m’n hobby is. We genieten hier vooral van de natuur en in de winter vooral de winter-activiteiten zoals bv. skiën, met de snow-mobile erop uit, wandelen.

Wat is jouw favoriete (streek-)gerecht waar je nu woont.
Zalm hier uit de rivier.

Welke leuke herinnering/anekdote uit jouw vroegere jaren in Méél heb je voor onze lezers?
* Oude Ambachten was natuurlijk een groot evenement waar heel Meijel naar uit keek elk jaar.
* De Bonte Avonden met de Meijelse artiesten en waar de Meijelse politiek uitgebreid besproken werd.
* Meijelse Kermis en natuurlijk de Carnaval, altijd een happening voor jong en oud.

 

Wat wij je tot slot nog willen vragen.

Met wie in Méél zou je nog graag eens contact willen hebben?
Klasgenoten van de lagere school.

Volg je de Meijelse parochieweblog vaak en wat is/zijn jouw favoriete rubriek(en)?
Was niet op de hoogte van het parochieweblog, maar nu we weten dat het bestaat zullen we het zeker volgen.

Zijn wij nog iets vergeten te vragen? Wat wil je onze lezers ook nog graag vertellen?
Canada is een geweldig land met eigenlijk 2 seizoenen, zomer en winter. De lente en herfst zijn heel kort, vooral de herfst is ontzettend mooi om te zien met de verschillende herfstkleuren, ook wel de Indian Summer genoemd. We zeggen altijd: een ding weten we zeker, we krijgen zomer en winter, de zomerse temperaturen in juni, juli en augustus zijn gemiddeld 27 graden hier in Ontario. En in de winter weten we zeker dat we sneeuw krijgen, normaal gesproken half december. Maar dit jaar ligt er al 30cm op het moment dat we dit schrijven.

Vanuit Canada doen wij iedereen de hartelijke groeten en wensen jullie een fantastisch Sinterklaasfeest toe.

Kapelaan Roger en Louis bedanken jullie hartelijk voor de medewerking aan dit interview (dat via schriftelijk correspondentie tot stand is gekomen).


(Uit reacties weten we dat onze weblog ook regelmatig gelezen wordt door Meijelnaren die over de hele wereld zijn uitgezworven (o.a. door emigratie). Of door jongeren die in de Randstad zijn gaan studeren en daar ‘zijn blijven hangen’. Maar ook door personen die vanwege hun werk elders in Nederland of het ons omringende buitenland zijn gaan wonen.
Daarom is bij ons het idee gegroeid, deze nieuwe rubriek te starten, waarbij we deze “oud-Meijelnaren in den vreemde” regelmatig aan het woord willen laten d.w.z. bij belangrijke feestdagen en gebeurtenissen in onze parochiekerk of in ons dorp).

5

5 thoughts on “Dorpsgenoten ‘in den vreemde’!

 • Geweldig as ge no al die jorre dor un brievenbus ziet sto in de sneew met een boompje op wat ik net voordat ze vertrokken nog heb mogen maken en nu 6092 km hier vandaan staat
  Ik ben wel aan het denken of hij het toen betaald heeft ? zo ja dan zal het geld al lang op zijn denk ik
  Lot ut hur goe go dor in Canada en de groetjes van jan van Rijt

 • Hallo Cor .
  Wat heb jij een leuk gezinnetje.
  Leuk te lezen dat het goed met je gaat.
  Jij kwam als klein menneke bij ons …en was toen bevriend met onze Jurgen..
  Begin van het jaar kwam ik in de Alexanderhof te wonen…precies onder Jullie Mam…
  Jammer dat ik ze maar kort nog hier heb mee mogen maken.
  Ik zal onze Jurgen eens attent maken op deze site…ik weet zeker dat hij het leuk vind Jou en je gezin te zien.
  Hele fijne Kerstdagen en zoals wij hier zeggen Unne goeie roetsch in het Nieuwe jaar.
  Groetjes Irm van Joppe….. de moeder van Jurgen Kessels.

 • Wat een verassing om jouw foto zien op deze site.
  Afgelopen zomer op een verjaardag nog over je gehad…..Hoe zou het zijn met Cor…
  Hier in Meijel dus zijn we je dus nog niet vergeten. …
  Het gaat jullie goed daar in Canada
  Marjo

 • Sjòn dè ‘t óllie goe ge
  Groeten utj Méél en Kunningslust
  Frank Dorsers en Annelies Daniels

 • Ha Cor, Jolanda en Corne, wat een leuk interview hebben jullie gegeven. We hebben ons nog verschillende keren gezien de afgelopen jaren, omdat we afscheid hebben moeten nemen van jullie va en moe. Hopelijk kun je de volgende keer met een leuke reden nog eens naar Meijel op bezoek komen. Ook van onze pap Harrie heel veel groetjes en het ga jullie goed. Marjo Peters Janssen

Comments are closed.

loader