Nao de Hòmmis

Tot ver in de jaren ’60 was de Hoogmis op zondagmorgen vaak tot de laatste plaats bezet. Ná de Hoogmis was het in de omliggende cafés niet veel anders. Onder het genot van een glas bier of een borrel werden verhalen verteld, ervaringen uitgewisseld en het dorpsnieuws aan elkaar doorverteld. In ‘Nao de Hòmmis’ gaan we wekelijks opnieuw dat dorpsnieuws aan elkaar doorvertellen. Humoristisch, ernstig, zelf gezien of van horen zeggen.

Nao de Hòmmis van zondag 9 augustus

Jan en Henk staan te wachten bij de palmboom voor het terras, totdat de kerktorenklokken 12 uur aangeven. Vanwege de hoogste temperatuur ooit op deze datum gemeten – waarmee Meijel als toeristisch oord zich kan meten met de Spaanse Plaja, of de Azuurblauwe Italiaanse kust – is het hun een beetje naar het hoofd gestegen …

Henk: … Ik zeg je, dat na die week aandacht voor Don Camillo, Dikke Mik bedacht heeft om een hele Italiaanse thema-week te lanceren…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan: … En ik zeg je, dat na mijn verhalen over de Costa Brava, en All-inclusive, de Meijelse restaurants de Spijs-reis hebben bedacht voor vandaag, waaraan wij tweetjes nu klokslag 12 uur gaan deelnemen…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Henk: Gelukkig is die reis, deze zondag en niet volgende week al…
Jan: Hoe bedoel je?
Henk: Nou, nadat premier Rutte even van zijn vakantie terugkwam, moet je je binnenkort bij elk Horeca aanmelden. Zelfs, bij het halen van het frietje. Dan had je voor dadelijk, wel een heel administratiekantoor kunnen optuigen.
Jan: Of het had gelopen, via het Peelpunt en de VVV.
Henk: Daar zag ik trouwens een poster, met corona-aanwijzingen. In de taal van al onze Noord-Limburgse buren.
Jan: Ja, die heb ik ook gezien. In dezelfde Noord-Limburgse taal, als op de rand van de fontein aan het Raadhuisplein…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Henk: Ja, dat is een vertaling. De Méélse taal, zelf is uniek.
Jan: Dan kan je beter werken, met een kleur. Bijvoorbeeld, met de warmte van alle dagen nog deze week, is het code ‘Oranje’ …
Henk: Da’s een Goejje, ja. Maar, als het in de Peel ‘oranje’ is, waarover Rowwen Hèze zingt, ziet het er als volgt uit …

 

 

 

 

 

 

 

 

loader