Nao de Hòmmis

Nao de Hòmmis van zondag 17 oktober

Tot ver in de jaren ’60 was de Hoogmis op zondagmorgen vaak tot de laatste plaats bezet. Ná de Hoogmis was het in de omliggende cafés niet veel anders. Onder het genot van een glas bier of een borrel werden verhalen verteld, ervaringen uitgewisseld en het dorpsnieuws aan elkaar doorverteld. In ‘Nao de Hòmmis’ gaan we wekelijks opnieuw dat dorpsnieuws aan elkaar doorvertellen. Humoristisch, ernstig, zelf gezien of van horen zeggen.

 

Jan: ..Je zal maar, Horeca zijn..
Henk: Bedoel je dat artikel in de HALLO, over de ‘Hollandse Avond’ in Kessel die van de Gemeente geen Vergunning kreeg?
Jan: Ook dat. Waarbij je ook, de vergaande impact weer ziet van dat Facebook. Maar ik dacht eigenlijk aan een bericht in de Limburger. Over een ‘bedrijfs’kantine. Of, over een bedrijfs’kantine’. Want die juridische vraag, wat nou eigenlijk Horeca is, ging helemaal tot aan de hoogste rechter bij de Raad van State in Den Haag.
Henk: Vertel. Of, laat me raden: die bedrijfs-kantine had een bar..
Jan: Zjuust.
Henk: Dat is toch niet, zo bar en boos; dat je dan naar de Hoge Raad moet gaan..
Jan: En die bedrijfskantine, had een biljarttafel.
Henk: Dan blijft het personeel toch fit..
Jan: En, drie dartsborden. Een fruit-automaat. Een flipper-kast. Een professionele licht-installatie. En meerdere Hang-tafels. De Gemeente, kwam de bar bij een milieutoezicht controle toevalligerwijs op het spoor. En gaf aan, dat een dergelijke kantine-bar niet in het bestemmingsplan van een bedrijventerrein past.
Henk: En wat zei, de hoogste Rechter in Den Haag? Ik las trouwens laatst, dat de Rechtbank in Maastricht een heel nieuw gebouw wil, omdat er maar één kantine beschikbaar was, voor advocaten en rechters in de pauze van de rechtszittingen. Waar zo dan, bij de soep en de broodjes letterlijk bij elkaar over de tafel mee kunnen luisteren wat er daar wordt gezegd…
Jan: De rechter van de Raad van State vond, dat de Gemeente terecht had geoordeeld. Hoewel het volgens de Rechter niet vast was komen te staan, dat de loods –van buiten totaal niet herkenbaar als café of bar- daadwerkelijk als horecagelegenheid is gebruikt.
Henk: Wat gaf dan de doorslag, bij het oordeel?
Jan: Twee dingen: .1 De rechter vond de voorraad van: 5 fusten bier, 75 flessen sterke drank, kratten fris en grote bakken met borrelnootjes wat aan de grote kant… voor een bedrijf, waar maar 3 mensen werkzaam zijn…
-SCHATERLACH-
Henk: (proestend) Waar, gebeurt nou zo iets??
Jan: … Hoensbroek

(nog harder, LACH-SALVO)

Koninklijke Horeca Nederland, afdeling Peel en Maas waarvan Rudy Gommans de lokale voorzitter is mag bij die heren, wel eens op excursie gaan met enkele marketing mensen van ‘bij Joppe’ . Die hebben ook, een soort café setting als ontmoetingsruimte in het bedrijfsgebouw.
Henk: Dan was de Queen van Engeland toch wel slim, met haar ondergrondse tunnel, van Buckingham Palace naar een nabijgelegen stamcafé…

===============================================

Jan: Koning Willem-Alexander, is toch een beetje in Meijel geweest. De afgelopen week. RKMSV kreeg, via burgemeester Wilma Delissen –die voor haar derde termijn gaat- van hem de Koninklijke Ere-penning bij hun Jaarvergadering uitgereikt. In hun sport-kantine…
Henk: Dan krijg ik, van jouw een bier! Want jij hebt onze weddenschap verloren – beste “Koning TOTO” …
Jan: Ja ja…
Henk: Want je zei vorige week hier nog: “die Willem-Alexander, komt in geen 100 jaar naar Meijel…
P.S. ) Doe me maar een groot bier. Zo’n Gouverneur. Want de Limburgse Provinciale Staten (de P.S.) hebben met Emile Roemer, een Brabants gemoedelijke Commissaris van de Koning, van de S.P. Die natuurlijke Mix van Limburg en Brabant, is in Méél wel al veel langer beroemder…

 

loader