‘Sóndese koost’

Sóndese koost van zondag 19 juni 2022

Jarenlang brachten we nao de Hòmmis – vanuit ’t café – ’t Méélse wel en wee bij u binnen. Toen ’t café in coronatijd vaak gesloten was, ontdekten we ook andere bezigheden op die zondagmorgen. Lekker wandelen door ’t dorp of fietsen ‘dur de Pieël of langs ’t Deurzes knaal’. En nu de horeca weer open is, maken we graag weer een stop bij ’n café of terras. En de verhalen die we onderweg oppikken, vertellen we graag aan u door in onze nieuwe rubriek ‘Sóndese koost’!  

Visjes

Monique: Het is zomer.

Linda: Nou, astronomisch gezien bijna.

Monique: En aan mijn oksels te zien nu!

Linda: Ja, oké, het is echt warm vandaag. Hé, het is Vaderdag vandaag. Gaan jullie nog wat leuks doen?

Monique: Nou, Peter maakt er echt zíjn dag van. Hij gaat vissen.

Linda: Vissen? Dat had ik niet achter hem gezocht. Hij is altijd zo..

Monique: Druk? Ja, klopt. Ik snap dat ook niet. Hoe kun je voor dag en dauw met je tentje naar het kanaal rijden en daar een hele dag naar zo’n dobber staren? Terwijl je normaal nog niet het geduld hebt om je veter fatsoenlijk te strikken. Maar hij vindt het écht leuk.

Linda: Ja, lekker laten doen, dan. Zullen we langs het kanaal gaan wandelen, dan zien we hem misschien zo nog?

Monique: Ja, is goed. Maar dan moeten we wel onze mond houden hè. Ik ben wel eens meegegaan, maar dat was geen succes. Ik maakte teveel geluid. Is dat trouwens niks voor Frank, vissen?

Linda: Nee, echt niet. Niks met beestjes. Ik wilde ooit een huisdier. Maar de enige huisdieren die we nu hebben zijn zilvervisjes. Hé, we hadden het laatst toch over dat ik hem had aangemeld als vrijwilliger voor het OLS. Nou, hij gaat het doen!

Monique: Ja, ik las in de krant dat ze echt nog veel vrijwilligers konden gebruiken. Maar ik hoorde ook, dat de krant het allemaal wel erg negatief had geschreven. Al het leuke en enthousiaste nieuws was blijkbaar niet interessant genoeg. Gaan jullie samen helpen?

Linda: Ja, ik ga inderdaad ook meedoen. Toch gezellig zo samen.

Monique: Nou, Peter en ik doen ook graag ieder ons eigen ding. Wij kunnen echt niet alles samen doen. Laat me geen tent met hem opzetten! En ook voor de Ikeaproef slagen wij niet, hoor. Je hebt ook van die stelletjes die álles samen doen. Word ik helemaal kriebelig van.

Linda: Van die ANWB-stelletjes?

Monique: Zoiets ja.

Linda: We willen wel graag straks samen de fiets4daagse gaan doen. Gaan jullie ook mee?

Monique: Oh ja, dat vind ik wel leuk. Ik zag van de week de banners weer hangen. Dat geeft toch altijd weer het gevoel van: de zomer gaat beginnen! Kick-off, Fiets4daagse, Jaarmarkt, volle terrasjes, heerlijk! En dit jaar ook weer de BijzonderMobiel4Daagse.

Linda: Is dat ook hier in Meijel?

Monique: Jazeker!

Linda: Ssst.

Monique: Huh?

Linda: Stil nou!

Monique: Hoezo?

Linda: Daar zit ie.

Monique: Wie?

Linda: Ja, jouw Peter!

Monique: Oooh. ‘Kiek um nów! Minne méns’.

Linda: En, heb je al beet? Of vis je achter het net?

Peter: Ha dames. Aan de wandel? Jazeker! Een stok en een fietsenwiel.

Monique: ‘Kanne ge gòn kievele’!

Linda: Wat zeg je?

Monique: Kievele! Dat leg ik je nog wel eens uit. Zeg Peter, wat wil je vanavond eten?

Linda: Vis?

Peter: Zullen we ons eens laten verrassen door de kok van Nakal?

Monique: Die zit nu voortaan ook bij de Forellenvijver hè. Onze Stek!

Peter: Ja, inderdaad. Maar wij gaan ‘nò de straot’. En daarna lekker een ijsje bij het IJshofje.

Linda: Geniet er maar lekker samen van!

loader